ورود و ثبت نام

معرفی کتاب

معرفی کتاب پروژه بهره وری

معرفی کتاب پروژه بهره وری

نویسنده یک سال کامل را صرف اجرای سلسله‌ای از آزمایش‌های فراگیر و عمیق در حوزه بهره‌وری کرد.در تمام این مدت، اثرگذاری آزمایش‌های خود را بر روی کیفیت و کمیت حرفه‌ای و زندگی روزمره‌اش سنجش و پایش کرد و کتابی که پیش‌رو دارید با عنوان «پروژه بهره‌وری»را با دیگران سهیم شد . اگر می‌خواهید مدیریت زمان خود را به دست بگیرید و در زندگی شخصی و شغلی‌تان بهره‌وری بیشتری پیدا کنید، این کتاب برای شماست.

دستاورد کتاب

نویسنده یک سال کامل را صرف اجرای سلسله‌ای از آزمایش‌های فراگیر و عمیق در حوزه بهره‌وری کرد.در تمام این مدت، اثرگذاری آزمایش‌های خود را بر روی کیفیت و کمیت حرفه‌ای و زندگی روزمره‌اش سنجش و پایش کرد و کتابی که پیش‌رو دارید با عنوان «پروژه بهره‌وری»را با دیگران سهیم شد . اگر می‌خواهید مدیریت زمان خود را به دست بگیرید و در زندگی شخصی و شغلی‌تان بهره‌وری بیشتری پیدا کنید، این کتاب برای شماست.

درباره نویسنده کریس بیلی

کریس بیلی، سال ۱۹۸۹ در کانادا متولد شد. بیلی از نوجوانی شیفته مفهوم بهره‌وری بود. پس از اینکه مدرک دانشگاهی خود در رشته مدیریت کسب‌وکار را دریافت کرد، تارنمایی در اینترنت درست کرد تا مجموعۀ یافته‌های آزمایش‌ بهره‌وری برروی خود را در برنامه‌ای یک‌ساله با دیگران به اشتراک بگذارد. او مشاور، کارآفرین و همچنین نویسنده پروژه بهره وری است. کتاب های کریس به ۱۷ زبان منتشر شده اند. او بیشتر وقت خود را صرف مراقبه، خواندن، نوشتن و تحقیق و تجربه با بهره وری می کند.

معرفی کتاب بی حد و مرز

بی ‌حد و مرز کتابی است در زمینه توسعه فردی که تا حد زیادی رنگ و بوی خودآگاهی دارد. همان‌طور که از نامش پیداست، دغدغه این کتاب رفع حصارها و موانعی است که خودمان برای خود ایجاد می‌کنیم و سپس بی‌آنکه از وجود آن‌ها آگاه باشیم، به مسیر ادامه می‌دهیم و احتمالاً نتیجه را می‌توان حدس زد! حس اینکه یک جای کار می‌لنگد و آن‌طور که می‌خواهیم و تلاش می‌کنیم، به نتیجه نمی‌رسیم.

دستاورد کتاب

نویسنده در کتاب بی‌حد و مرز، با شما درباره توسعه فردی صحبت می‌کند. توسعه فردی یعنی توانمندسازی خود با توجه به ظرفیت وجودی.  او در این کتاب یک معادله ساخته است: ظرفیت مساوی است با جمع آگاهی، توانایی و انتخاب.  براین‌اساس، کتاب با شناسایی و معرفی هفده توانایی و تأکید بر این نکته که فقط با آگاهی همه‌جانبه از این توانایی‌های فردی است که دامنه ی انتخاب‌های ما گسترده‌تر می‌شود و آنگاه می‌توانیم به کمال ظرفیت وجودی خویش دست یابیم راهی نوین در توانمندسازی افراد می‌گشاید. 

درباره نویسنده جان کالوین

جان کالوین مکسول، در سال ۱۹۴۷ در گاردن سیتی، میشیگان زاده شد.   نویسنده، سخنران و مشاور مدیریتی در خانواده‌ای از مسیحیان آنجلیکان در آمریکا زاده شد. او در آغاز در زمینه الهیات مسیحی تحصیل کرد و به عنوان یک فعال مذهبی در کلیساهای چند شهر آمریکا فعالیت کرد. تخصص مکسول در حوزه مدیریت بر روی رهبری تمرکز دارد و بیشتر کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی وی و همچنین خدمات مشاوره‌ای او پیرامون این مفهوم است.

کتاب‌هایی که او در زمینه رهبری نوشته است، بارها در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز و … قرار گرفته است.

معرفی کتاب شیب

معرفی کتاب شیب

کتاب شیب یک کتاب کوچک به قلم ست گودین است که قصد دارد به ما یاد بدهد که چه موقع به یک کار بچسبیم و چه موقع آن را ‎رها کنیم. گاهی یک هدف برای خودمان متصور می‌شویم و می‌خواهیم هر چه سریع‌تر به هدف خودمان برسیم ولی ناگهان می‌بینیم که مشکلات روز به روز بیشتر می‌شوند. ما داریم تلاش می‌کنیم که مشکلات را حل کنیم ولی به ازای هر مشکلی که حل می‌کنیم می‌بینیم سه مشکل دیگر در جلوی راه ما سبز شده است..

شیب کتابی است در باب تمرکز بر هدفی مشخص، داشتن پشتکار، پرهیز از هدر دادن منابع بر سر اهدافی غیر از هدف اصلی و در نهایت قانع نشدن به جایگاهی به جز اولی در حوزه تخصصی‌ای که در آن مشغول فعالیت هستیم .

 

حرف اصلی ست گادین در این کتاب این است که شما واقعاً نمی‌توانید کارهای زیادی انجام دهید، خصوصاً اگر بخواهید در جهان بهترین باشید.

دستاورد کتاب

شیب به ما می آموزد که رها کردن کاربیهوده از کنار آمدن با آن بهتر است، چون دست شما را باز می‌گذارد تا در کار دیگری بهترین شوید.

شیب مسیر طولانی بین شروع کردن و تسلط یافتن است. مسیر طولانی‌ای که درواقع یک میان‌بر است، چون سریع‌تر از هر مسیر دیگری شما را به مقصد موردنظرتان می‌رساند.

شیب یعنی تفاوت میان تکنیک‌های ساده یک تازه‌کار و فنون کاربردی‌تر یک متخصص

شیب یعنی مدت طولانی بین شانس تازه‌کار و دستاورد واقعی

شیب مجموعه‌ای از حفاظ‌های ساختگی است که برای بیرون نگه‌داشتن شما کار گذاشته شده‌اند.

درباره نویسنده ست گادین

ست گادین در سال ۱۹۶۰ متولد شده و اکنون، دهه‌ی ششم زندگی‌اش را می‌گذراند.او در دو رشته علوم کامپیوتر و فلسفه در دانشگاه تحصیل کرده و مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است.

ست گودین را به متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن می‌شناسند. البته این الزاماً یک تعریف مثبت محسوب نمی‌شود. نوشته‌های او در مطرح‌ترین نشریات مدیریتی جهان خوانده می‌شوند و برخی کتاب‌هایش (مانند گاو بنفش) جریان‌ساز بوده‌اند.

نظریه انتخاب

معرفی کتاب نظریه انتخاب

این کتاب یکی از کتاب‌های بسیار خوب در حوزه‌ی موفقیت است گلسر برای اولین بار این تئوری را مطرح کرد و معتقد بود که ذهن ما، بی‌وقفه ما را تشویق می‌کند که به رفع ۵ نیاز موجود در ژن‌های خود بپردازیم. نیازهایی شامل: عشق و تعلق داشتن، قدرتمند بودن، آزاد بودن، تفریح کردن و زنده ماندن. در اصل این تئوری ادعا می‌کند که برای تشویق‌ها و تنبیه‌ها انگیزه درونی داریم نه انگیزه بیرونی. طبق مفاهیم تئوری انتخاب، همه رفتارها هدفمند است. هر کاری که شما انجام می‌دهید بهترین تلاش شما برای آن چیزی که می‌خواهید در جا و مکان مشخص است. بدست آوردن آن چیزی که می‌خواهید تمام ۵ نیاز شما را برآورده می‌کند و باعث می‌شود در تمامی کارهای شما نیز اثر گذار باشد.

دستاورد کتاب

تئوری انتخاب یک نظریه است که مطرح میکند:

« هر چه مرکز کنترل درونی در انسان‌ها بیشتر تقویت و تثبیت شود، مشکلات و چالش‌هایشان در زندگی کمتر خواهد شد.» نویسنده معتقد است که راهکار بسیاری از مشکلات ما انسان‌ها، در اصلاح رفتارها و انتخاب‌هایمان نهفته است و نه استفاده از داروهای شیمیایی. او معتقد بود که ذهن ما، بی‌وقفه ما را تشویق می‌کند که به رفع ۵ نیاز موجود در ژن‌های خود بپردازیم. نویسنده در این کتاب بسیار تاکید می‌کند که رفتار درونی ما در زندگی ما تاثیر گذار است .این دیدگاه در بردارنده این مضمون است که «رفتار ما در هر زمان بهترین تلاش ما برای کنترل دنیای پیرامونمان و نیز خودمان به عنوان بخشی از این دنیا است، بنابراین ما باید همواره به گونه‌ای رفتار و انتخاب کنیم که به بهترین نحو نیازهایمان را برآورده کنیم.».

درباره نویسنده ویلیام گلسر

ویلیام گلسر (۱۹۲۵ -۲۰۱۳) روانپزشک اهل ایالات متحده آمریکا بود. گلاسر گسترش دهنده نظریات  در زمینه واقعیت درمانی و تئوری انتخاب محسوب می‌شد. نوآوری‌های گلسر پیرامون مشاوره فردی در محیط کاری و مدارس، مواردی چون انتخاب و مسئولیت‌پذیری شخصی و دگرگونی شخصیت را مدنظر قرار می‌دهد.

عادت های اتمی

معرفی کتاب عادت های اتمی

این کتاب  یک راهنمای عملی و جامع  برای ایجاد عادت‌های خوب وهمچنین شکستن عادت‌های بد است. راهنمایی برای اینکه هر روز یک درصد بهتر شویم. اگر در تغییر عادت‌های‌تان مشکل دارید، در واقع مشکل شما نیستید، بلکه سیستمی است که بر پایه آن رفتار می‌کنید. عادت‌های بد، تکرار می‌شوند، نه به خاطر اینکه شما مایل به تغییر آنها نیستید، بلکه به خاطر این است که شما سیستم اشتباهی را برای تغییر انتخاب کرده‌اید.

دستاورد کتاب

در این کتاب، به برنامه‌ای اثبات شده برای رسیدن به سطوح بالاتری دست خواهید یافت. شما تا سطح اهداف‌تان بالا نمی‌روید، بلکه تا سطح سیستم‌هایتان پایین می‌آیید. این کتاب نگرش شما درباره پیشرفت و موفقیت را دگرگون خواهد کرد و به شما استراتژی و ابزارهای مفیدی برای شکل‌دهی به عادت‌هایتان می‌دهد.

کتاب عادتهای اتمی، نگرش شما را دگرگون خواهد کرد و به شما (صرف نظر از اینکه تیمی هستین به دنبال پیروزی، یا شرکتی هستید به امید  تغییر صنعت‌تان یا حتی به سادگی، شخصی هستید در تلاش برای ترک سیگار، کاهش وزن، کاهش استرس یا کسب موفقیت با دوام)، استراتژی و ابزارهای مفیدی برای شکل‌دهی به عادت‌هایتان می‌دهد.

درباره نویسنده جیمز کلیر

جیمز کلیر، نویسنده و سخنرانی آمریکایی است که کارش بر عادت ها، تصمیم گیری و پیشرفت متداوم متمرکز است. یکی از پیشروترین متخصصان جهان در زمینه شکل گیری عادت‌ها، مسائل پیچیده را به رفتاری ساده تعبیر می‌کند که به سادگی قابلیت اعمال شدن بر روی رفتارهای روزانه کار و زندگی را دارند. آثار کلیر در نیویورک تایمز، تایم و Entrepreneur مورد استفاده قرار گرفته اند. وبسایت او ماهانه میلیون ها بازدیدکننده دارد.

۱۰ چیزی که در کتاب عادتهای اتمی یاد می‌گیریم

 1. سیستمی طراحی کنیم که هر روز ۱ درصد بهتر شویم.
 2. عادت‌های بد را بشکنیم و به عادت‌های خوب بچسبیم!
 3. از اشتباهاتی اجتناب کنیم که اغلب افراد، موقع تغییر عادات‌شان مرتکب می‌شوند.
 4. بر نبودِ انگیزه و اراده غلبه کنیم.
 5. هویت قوی‌تری را توسعه دهیم و به خودمان اعتقاد داشته باشیم.
 6. برای عادت‌های جدید وقت بگذاریم.حتی وقتی زندگی با ما سر ناسازگاری دارد.
 7. محیط‌مان را طوری طراحی کنیم که در آن موفقیت آسان‌تر باشد.
 8. تغییرات کوچک و ساده‌ای ایجاد کنیم که نتایج بزرگی به همراه دارند.
 9. چطور وقتی در مسیر اشتباهی قرار می‌گیریم، مجددا به مسیر درست برگردیم.
 10. و مهم‌تر از همه، چگونه این ایده‌ها را در کار و زندگی‌مان به اجرا در آوریم.

و بسیاری موارد بیشتر …

در باب اعتماد به نفس

معرفی کتاب در باب اعتماد به نفس

این کتاب، شما را با کلیدی‌ترین موانع خودباوری آشنا می‌کند و سخنان بزرگانی چون نیچه و مونتنی در باب مقاومت انعطاف پذیرانه و دلیری را بیان می‌کند که در بالا بردن اعتماد به نفس‌تان نقش مهمی دارند .اغلب‌ شما در همان سطح اعتماد به نفسی که دارید درجا می‌زنید، چون داشتن اعتماد به نفس را نوعی خوش‌شانسی می‌پندارید اما در واقع حقیقت کاملا برعکس است، اعتماد به نفس در واقع مهارتی است مبتنی بر ایده‌هایی در باب جایگاه‌تان در جهان، که می‌توان رازهای آن را آموخت.

دستاورد کتاب

مطالب کتاب در باب اعتماد به نفس در ۹ بخش اصلی گنجانده شده است:

 • حماقت و اعتمادبه‌نفس
 • سندروم شارلاتان بودن
 • به سیستم اعتماد کنید
 • تاریخ یعنی همین لحظه کنونی
 • تجربه
 • مرگ
 • دشمنان
 • خود تخریبی
 • اطمینان به اعتمادبه‌نفس

درباره نویسنده آلن دو باتن

آلن دو باتن (متولد ۲۰ دسامبر ۱۹۶۹) یک نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون ساکن بریتانیا است. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌ی تاریخ و سپس فلسفه به پایان رساند و تحصیل در رشته فلسفه فرانسه را در دانشگاه هاروارد در مقطع دکترا شروع کرد.کتاب‌های او موضوعات مختلفی را به شیوه‌ای فلسفی با تأکید بر ارتباط آن با زندگی روزمره بررسی می‌کند.

کتاب شش ستون عزت نفس

معرفی کتاب شش ستون عزت نفس

این کتاب شش روش اساسی را بیان می کند که کمک می‌کنند عزت نفس ما افزایش پیدا کند. این شش راه در واقع ستون‌هایی هستند که عزت نفس ما بر روی آن‌ها ساخته می‌شود و بالا می‌رود. این کتاب به ما کمک می‌کند که خودمان را ارزشمند و لایق یک زندگی سرشار از موفقیت ببینیم. نویسنده ابتدا در بخش اول کتاب، به معرفی مفهوم عزت نفس و نمایش بیرونی عزت نفس می پردازد. به عبارت دیگر، به این پرسش ها پاسخ می دهد که عزت نفس چیست و کسی که عزت نفس بالا (یا پایین) دارد، این عزت نفس بالا یا کمبود عزت نفس را چگونه و به چه شکلی در رفتار خود بروز می دهد.

دستاورد کتاب

در این کتاب از ۶ ستون مهم به عنوان منابع عزت نفس یاد می‌کند:

 • زندگی آگاهانه (Living Consciously)
 • خودپذیری یا پذیرش خویشتن (Self-acceptance)
 • مسئولیت در قبال خود (Self-responsibility)
 • ابراز وجود (Self-assertiveness)
 • زندگی هدفمند (Living Purposefully)
 • یکپارچگی (Personal Integrity)

درباره نویسنده دیل کارنگی

ناتانیل براندن (Nathaniel Branden) روان‌درمانگر و نویسندهٔ آمریکایی کانادایی است که در ۹ آوریل ۱۹۳۰ زاده شد. شهرت او بیش‌تر به خاطر کارهای وی در زمینهٔ اعتماد به نفس و عزت نفس است. او نقش مهمی در پیشبرد مکتب عینی‌گرایی داشت و در ۳ دسامبر ۲۰۱۴ درگذشت.

معرفی کتاب آیین سخنرانی

این کتاب شامل قواعد و دستورالعمل‌های مفیدی جهت غلبه بر ترس و کسب اعتماد به ‌نفس بوده که به روش‌های عملی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

در دنیای امروز و در کشورهای پیشرفته دنیا، سخنوری از عوامل رشد محسوب می‌شود. صحبت کردن و برقراری روابط اجتماعی باعث پیوستگی میان افراد شده و علاوه بر آن داشتن این مهارت موضوعی اساسی و مهم برای اقشار گوناگون جامعه تلقی می‌شود زیرا این مهارت دگرگونی‌های زیادی در ارتباطات روابط انسانی ایجاد می‌کند.

دستاورد کتاب

نویسنده در کتاب حاضر، ابتدا شیوه‌های تهیه متن سخنرانی را به دست می‌دهد و سپس در این رهگذر راه‌های اعتماد به نفس و چگونگی تقویت حافظه را بیان می‌کند.شیوه سخنرانی بدون یادداشت، طریق آغاز و ختم سخنرانی، کسب موفقیت از راه نطق و سخنرانی از مباحث دیگر کتاب است. هدف اصلی مولف، به دست دادن شیوه‌هایی است که خوانندگان از طریق آن بتوانند افراد با نفوذ و مهم را تحت تاثیر سخنان خود قرار دهند و سایران را نیز مجذوب خود سازند.

درباره نویسنده دیل کارنگی

دیل کارنگی (Dale Carnegie) در یک خانواده‌ی فقیر دیده به جهان گشود. او یک نویسنده‌ی و سخنران برجسته‌ی آمریکایی است که دوران کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. اغلب کتاب‌هایی که او به رشته‌ی تحریر درآورده در زمینه‌ی روانشناسی است و نکات بسیاری را در زمینه‌های فروشندگی، خودسازی، سخنرانی، پیشرفت شخصی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد که سبب پیشرفت و موفقیت روزافزون آن‌ها شده است.

معرفی کتاب صفر به صد

معرفی کتاب صفر به صد

کتاب از صفر به یک یکی از آثار عالی و بی‌نظیر در مورد کسب و کارهای نوپا و ساختن آینده است..نکته کانونی و اصلی‌ترین مبحث کتاب از صفر به یک ، انحصار و رقابت است. البته توجه داشته باشید که منظور نویسنده، انحصار به معنای بد نیست؛ بلکه او از مخاطب می‌خواهد که در مقایسه با سایر رقبا، به تمایز و تفاوت برسد. از نظر او همین نقطه تمایز، موجب برتری یک کسب و کار می‌شود.

اگر یک صفحه تا اینجا می شد تا همین جا کافیه.

از نگاه پیتر وقتی ما محصولی را به بازار عرضه می‌کنیم که پیش از ما کسب و کارهای دیگری روانه بازار کرده‌اند، مجبور می‌شویم با آن ها وارد رقابت شویم و در بسیاری از مواقع ممکن است بازنده میدان باشیم؛ چون قطعاً آن کسب و کارها به درک و قدرت بیشتری نسبت به ما رسیده‌اند و پیروزی بر آن‌ها برای کسانی که اول کارشان است، ممکن است بسیار مشکل باشد. بنابراین چاره‌ای جز تمایز و انحصار نیست.

دستاورد کتاب

کتاب از صفر به یک در واقع به ارائه استراتژی اقیانوس آبی ( Blue Ocean ) می‌پردازد. این استراتژی از ما به عنوان یک کارآفرین می‌خواهد که کشتی کسب و کار خودمان را به دریاهایی ببریم که کسی جز ما آن‌جا نیست تا بتوانیم در آن دریا با خاطر آسوده و فراغ بال ماهی‌گیری کنیم و دریا را در اختیار خودمان داشته باشیم.

در واقع این کتاب به ما می‌گوید که ایستادن ما در کنار اکثریت اصلاً دلیلی برای موفقیت و پیروزی ما نیست. قرار گرفتن در کنار اکثریت؛ یعنی وارد شدن به دنیای رقابت! این در  حالی است که نبوغ، شجاعت و کمیاب بودن ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند.

درباره نویسنده پیتر تیل

پیتر تیل ( Peter Thiel ) در آلمان به دنیا آمد و در نوجوانی به همراه اعضای خانواده به آمریکا مهاجرت کرد. وی به عنوان یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان شناخته می‌شود. در وصف موفقیت او همین بس که اولین سرمایه‌گذار حرفه‌ای شرکت موفق فیس‌بوک بوده است .وی دیدگاه‌ها و نگرش بسیار خوب و واقع‌گرایانه‌ای در مورد مسئله کسب و کار دارد و صحبت‌ها و مطالب او در کتاب از صفر به یک بسیار دلنشین، آموزنده و روان است.  

کتاب از صفر به یک یکی از آثار عالی و بی‌نظیر در مورد کسب و کارهای نوپا و ساختن آینده است..نکته اصلی‌ کتاب از صفر به یک ، انحصار و رقابت است. البته منظور نویسنده، انحصار به معنای بد نیست؛ بلکه او از مخاطب می‌خواهد که در مقایسه با سایر رقبایی که در بازار هستند، به تمایز و تفاوت برسد. از نظر او همین نقطه تمایز، موجب برتری یک کسب و کار می‌شود.چون قطعاً آن کسب و کارها به درک و قدرت بیشتری نسبت به ما رسیده‌اند و پیروزی بر آن‌ها برای کسانی که اول کارشان است، ممکن است بسیار مشکل باشد. بنابراین چاره‌ای جز تمایز و انحصار نیست.

معرفی کتاب راه و رسم مربیگری

اگر در مقام مدیر مشغول هستید، یا به هر نحوی مسئولیت تعدادی از همکارانتان را بر عهده‌دارید و به حدی از بلوغ و تواضع رسیده‌اید که فکر می‌کنید می‌توانید بهتر از این با همکارانتان تعامل کنید و دغدغه رشد و پویایی آن‌ها را دارید، حتماً کتاب راه و رسم مربی‌گری برای شما منبع و مرجع مناسبی است. این کتاب ازیک‌طرف به تحقیق‌های علمی پشت‌گرم است و از طرف دیگر سرشار از تکنیک‌های عملی و دم‌دستی مربی‌گری است.

کتاب «راه و رسم مربیگری» از پرفروش‌ترین کتاب‌های مربیگری در حوزه‌ی کسب‌وکار است. مربیگری هم مثل هر کار دیگر راه و رسم خودش را دارد. در کتاب مایکل بانگی نه‌تنها راه و رسم مربیگری، بلکه ایجاد تعاملات سازنده و کار در محیطی بالنده را همراه‌با تمرینات عملی بسیار می‌آموزید.در کتاب «راه و رسم مربیگری» مربیگری بخش منظم و غیررسمی و روزمره‌ای از روزتان به حساب می‌آید، به‌طوری‌که تیم شما می‌تواند کمتر کار کند و بیشتر مؤثر باشد. مایکل بانگی، مربیگری را به‌عنوان کاری رسمی و جدا از عادت‌های روزانه درنظر نگرفته است.  بانگی ، نویسنده‌ی کتاب، هفت پرسش کلیدی را به‌طور ساده و کارآمد بیان می‌کند. هرچند به‌کارگیری این پرسش‌ها کار ساده‌ای نیست و به تمرین بسیار نیاز دارد، اما نویسنده معتقد است با پرسیدن این سوالات و صبوری زیاد به‌خرج دادن، مربی می‌تواند به‌خوبی از عهده‌ی مربیگری بربیاید و حتی در مدت زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه کار مربیگری را با سرعت و به‌طور موثری انجام دهد. از نظر او مربیگری تنها و تنها نیازمند صبوری زیاد و پرسیدن سوالات درست در زمان مناسب است.

دستاورد کتاب

۷ پرسش فوق‌العاده قدرتمند کتاب راه و رسم مربیگری

هسته اصلی کتاب هفت پرسش و ابزارهایی در کنار آن در اختیارتان می‌گذارد تا با استفاده‌ی روزمره از آن‌ها کمتر کار کنید و حرف بزنید و بهتر بپرسید واثرگذارتر باشید.

 

“پرسش آغازین”به چی فکر می‌کنید؟

“قدرتمندترین پرسش کوچینگ دنیا”دیگه چی؟

“پرسش کانونی”مشکل اصلی شما الآن چیه؟

“پرسش بنیادی”شما چه می‌خواهید؟

“پرسش تنبل”چطور می‌توانم کمک کنم؟

 “پرسش استراتژیک اگر پاسخ مثبت به این می‌دهید به چه چیزی پاسخ منفی می‌دهید؟

“پرسش یادگیری  چه چیزی بیشتر از همه برایتان مفید بود؟

این پرسش‌ها در برابر کارمندان، مشتریان، همکاران، روسا و حتی فرزندان نوجوان و همسرتان کار می‌کنند.

 

البته اگر ابزار مناسب در اختیارتان باشد، مادامی که نتوانید آن را به خدمت بگیرید، فایده‌ای ندارد. به همین دلیل پیش از مطرح‌شدن پرسش‌ها، فصلی از کتاب به چگونگی پروراندن عادت جدید اختصاص داده شده است. مثلاً عادت جدید را باید به‌صورت خرده عادت تعریف کنید، به‌طوری‌که یاد بگیرید انجام دادنش کمتر از شصت ثانیه وقت بگیرد. پرورش عادت مربیگری، کمک می‌کند تمرکزتان را بازیابی کنید تا شما و تیم تان بتوانید وقت و انرژی و منابع خود را صرف حل چالش‌های مهم کنید.

درباره نویسنده مایکل بانگی استانیر

مایکل بانگی استانیر (Michael Bungay Stanier) کتاب‌های موفقی نوشته است؛ از جمله کتاب‌هایی با نام «پایان مالاریا»، «کارهای بزرگ‌تری انجام دهید»، «ناپدید شوید و بروید» و کتاب «راه‌ورسم مربیگری» که بسیار پرفروش بوده است. او بنیانگذار اصلی شرکت Box of Crayons و اولین مربی سال کانادایی است. این شرکت سال‌ها است که به سازمان‌ها و شرکت‌ها در سرتاسر جهان کمک می‌کند تا کارهای بهتر و عالی‌تری انجام دهند. این شرکت متخصص ارائه‌ی ابزارهایی به مدیران است تا بتوانند در کمتر از ۱۰ دقیقه به‌طور حرفه‌ای مربیگری کنند.

کتاب اسرار نوآوری‌های استیو جابز

معرفی کتاب اسرار نوآوری های استیو جابز

کتاب اسرار نوآوری‌های استیو جابز  در ۱۵ فصل «استیو چه کارهایی انجام داد»، «علاقه خود را دنبال کنید»، «دیدگاه متفاوتی نسبت به حرفه خود داشته باشید»، «الهام‌بخش مشتاقان باشید»، «دیدگاه متفاوتی نسبت به تصور خود داشته‌باشید»، «به‌دنبال تجربه‌های جدید باشید»، «دیدگاه متفاوتی نسبت به شیوه اندیشیدن خود داشته‌باشید»، «در دیوانگی آنان نبوغ را ببینید»، «دیدگاه متفاوتی نسبت به مشتریان خود داشته‌باشید»، «سادگی، نهایت پالایش و خالص‌سازی است»، «دیدگاه متفاوتی نسبت به طراحی محصولات خود داشته‌باشید»، «ما اینجا هستیم تا به پیشرفت شما کمک کنیم»، «دیدگاه متفاوتی نسبت به تجربه برند خود داشته‌باشید»، «بهترین داستان‌گوی تجاری دنیا» و «دیدگاه متفاوتی نسبت به داستان خود داشته‌باشید» تدوین شده است.

اسرار نوآوری، زندگی‌نامه استیو جابز نیست در مقابل این کتاب به دنبال آشکار نمودن اصولی است که استیو جابز را به سوی خلق ایده‌های بی‌حد و مرز سوق داد. این اصول بنابر مطالعات بسیار روی سخنان استیو‌جابز در طول این سه‌دهه، نظرات کارمندان سابق اپل، کارشناسانی که مدت‌هاست مسایل شرکت اپل را دنبال می‌کنند و طیف بزرگی از رهبران کارآفرینان  استادان دانشگاه و صاحبان کسب و کارهای کوچک که با این پرسش ساده استیور چه کارهایی انحام داد که دارای انگیزه شدند به‌دست آمده است.

محتوای این کتاب به طور عمیق به اصول و قواعدی می‌پردازد که به استیوجابز یاری رساند تا بیشترین بهره را از زندگی خود ببرد.این کتاب قصد ندارد روشی گام‌به گام و سخت را برای نوآوری به وجود بیاورد چون این آخرین چیزی است که جابز پیشنهاد می‌کند. هدف این کتاب آشکار نمودن اصول و قواعدی کلی است که به استیو جابز کمک کرد تا به چنین موفقیت‌هایی دست یابد، اصولی که می‌تواند باعث شعله‌ور شدن بارقه نوآوری در وجود شما باشد خلاقیت شما را تقویت می‌کند تا ایده‌های جدید را ارتقا دهید و باعث رشد کسب وکار خود شوید. و به شما انگیزه کافی می‌دهد تا دنیا را متحول کنید.

دستاورد کتاب

نوآوری روشی جدید برای انجام کارهاست، که باعث تغییرات مثبت می‌شود و زندگی را راحت‌تر می‌کند. همه افراد از خلاقیت‌های بلقوه‌ای برخوردارند ولی برای رها ساختن آن به ابزار و اصول نیاز دارند. تاریخ نشان‌می‌دهد که نوآوری‌های بزرگ و چشمگیر در دوره‌های زمانی که فشارهای شدید اقتصادی در جوامع حاکم بوده است ظهور پیدا کرده اند.در حقیقت به‌نظر می‌رسد که تنش، نزاع و نیاز روش طبیعت برای گفتن «راهی نو پیداکن» هستند. موضوع نوآوری افراد را در برابر ایده‌هایی قرار می‌دهد که متفاوت هستند و روش اندیشیدن را به چالش می‌کشند.
نوآوری و اختراع مکمل یکدیگرند ولی باهم تفاوت دارند، عمل اختراع به معنی طراحی به‌وجود آوردن و ساخت محصولان یا فرایندهای جدید است. نوآوری با ایده‌های خلاقانه آغاز می‌شود که در نهایت به اختراع‌ها، خدمات، فرایندها و روش‌ها تبدیل می‌شود. همه نمی‌توانند مخترع باشند ولی هرکس می تواند یک نوآور باشد. نوآوری چیزی است که مردم عادی هر روز انجام می‌دهند تا زندگی عالی داشته باشند.

هرکس که خواستار تحول و دگرگونی در دنیای خود است، باید این کتاب را مطالعه کند. این اصول را در کسب و کار خود اعمال کند و از ثمرات شگفت‌آورشبهره‌‌‌مند شود.

درباره نویسنده هاوارد گاردنر

کارمین گالو (متولد ۲۶ ژوئیه ۱۹۶۵) آمریکایی است .نویسنده ، ستون نویس ، سخنران اصلی و روزنامه نگار سابق و مجری خبر . او رئیس گروه ارتباطات گالو است و به عنوان مربی و سخنران ارتباطات کار می کند. وی در زمینه ارتباطات تجاری و مهارتهای رهبری به عنوان یک متخصص در زمینه خود شناخته می شود. گالو در وال استریت ژورنال ، نیویورک تایمز ، مجله موفقیت ، تجارت بلومبرگ و در CNBC حضور داشته است. کارمین گالو ، مدرس و مربی مهارت‌های ارتباطی است که با مدیران اجرایی و مدیر عامل‌های شرکت‌های بزرگی چون: نوکیا، بانک آمریکا، هوم دیپو و آی‌بی‌ام همکاری کرده است. از معروف‌ترین آثار گالو، می‌توان به کتاب اسرار نوآوری‌های استیو جابز اشاره کرد.

معرفی کتاب هنر خوب زندگی کردن

اگر شما هم در ذهن خود، ژانری با عنوان کتابهای کنار تخت دارید، احتمالاً می‌توانید کتاب هنر خوب زندگی کردن (The Art of the Good Life) را در این ژانر در نظر بگیرید.کتاب‌هایی سبُک، ساده، شیرین و با فصل‌های کوتاه که می‌توانند چند دقیقه‌ی پایانی روز را برایتان به خوبی پُر کنند و با ایده‌های خود، خوراکی ارائه کنند که ذهن‌تان با آن‌ها دست و پنجه نرم کند و به خواب رود.رولف دوبلی (Rolf Dobelli) این کتاب را هم با سبک و چارچوبی شبیه کتاب پیشین خود – یعنی هنر شفاف اندیشیدن – نوشته است: مطالبی کوتاه و روان از جنس روانشناسی زندگی روزمره.در هنر خوب زندگی کردن، با خلاصه تعدادی از کتابهای معروف روانشناسی،‌ تصمیم گیری و اقتصاد رفتاری روبرو است که البته در کنار برخی مثال‌های روز، خواندنی‌تر یا جذاب‌تر شده‌اند

درباره نویسنده

 نویسنده، رمان‌نویس و کارآفرین سوئیسی است. او فارغ‌التحصیل ام‌بی‌ای و دکتری فلسفهٔ اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سوئیس است. رولف دوبلی کتاب های زیادی به آلمانی تألیف کرده است، ولی کتاب هنر شفاف اندیشیدن او را به شهرت جهانی رساند؛دوبلی از مؤسسان getAbstract، بزرگترین فراهم آورنده خلاصه کتاب است. او به خاطر تألیف کتاب هنر شفاف اندیشیدن به شهرت بالایی دست یافت.این کتاب به بهترین کتاب های حوزه تصمیم گیری تبدیل شد.امکان ندارد شما این کتاب را بخوانید و بعد از آن شیوه فکر کردن تان تغییر نکند. رولف دوبلی این توانایی فوق العاده را دارد که دیدگاه های نوین علمی را به شیوه ای الهام بخش و هیجان انگیز عرضه کند.او مثل یک دانشجوی رشته‌ روان‌ شناسی و علوم اجتماعی شروع به مطالعه و پژوهش کرد که حاصل آن کتاب هنر شفاف اندیشیدن است. با این وجود نویسندگان زیادی در سراسر جهان معتقدند دوبلی بدون ذکر منبع از آثار آن‌ها در کتاب خود استفاده کرده است.

دستاورد

 • تغییر باورها و دید نسبت به موضوعات در زندگی در عموم بخش‌های کتاب دیده می‌شود و شاید بتوان این موضوع را مهم ترین هدف کتاب دانست.
 • اصلاح جز همیشگی در مسیر زندگیست و رمز بقا و ماندگاریست. به جای اینکه مدام به فکر این باشید که تنظیمات ابتدایی زندگی را تغییر بدهید و مدت‌ها وقت صرف کنید تا یک نقطه شروع بی عیب و نقص را پیدا کنید، در همان نقطه ای که هستید فقط یک سری اصلاحات جزئی انجام دهید.
 • نداشتن انعطاف و سخت گیری نسبت به اصول و نبایدها که در بطن خود، مفهوم مهم نه گفتن و کنار گذاشتن موارد غیرضروری را در بر دارد از مفاهیم مهم کتاب است، آن چه نویسنده در ابتدای کتاب نیز برآن تاکید می‌کند که به دنبال این است که به ما بگوید زندگی خوب چه چیزی نیست!
 • و بسیاری مطالب دیگر که باعث شد خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد دهیم.
کتاب تغییر ذهن

معرفی کتاب تغییر ذهن

تغییر ذهن خود و دیگران موضوعی است که ریشه در دل تاریخ بشریت دارد. هزاران سال پیش انبیا و پیشواهای اخلاقی تلاش کرده‌اند ذهن انسان را نسبت به مسائل مختلف منعطف سازند و به آنها بینش جدیدی درباره‌ی اخلاق و کرامت انسانی بیاموزند. پس از گذشت زمان، این علم دستمایه‌ی تحقیقات روانشناسان، اندیشمندان و روحانیون قرار گرفت. سیاستمداران، روشنفکران و خبرنگاران هم گاهی از این علم در جهت پیشبرد اهداف سیاسی خود بهره‌ برده‌اند و ذهن انسان‌ها را هدف قرار داده‌اند. علوم شناختی نام علمی است که اکنون به این مبحث اختصاص یافته است و امروزه مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. از نمونه کاربردهای این علم می‌توان به موارد حقیقی درباره‌ی تغییر ذهن در زمینه‌های سیاست، اخلاق، آموزش و پرورش و اقتصاد  اشاره کرد. این کتاب مخاطب را با جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه درک پدیده‌ی تغییر ذهن، ابعاد مختلف و عوامل تاثیرگذار بر آن آشنا می‌کند.

دستاورد کتاب

ایده‌ی اصلی نگارش این کتاب با یک سوال از جانب نویسنده آغاز شد. «چگونه می‌توانیم مردم را ترغیب کنیم که ذهن خود را درباره‌ی چیزهای مهم تغییر دهند؟» دانشمندان از گذشته تاکنون به مطالعه‌ و پژوهش عملکرد مغز انسان پرداخته‌اند. وقتی ما ذهن خود را در ارتباط با یک موضوع تغییر می‌دهیم چه اتفاقی می‌افتد؟ ذهن انسان در ۲۴ ساعت از  شبانه روز و در طول عمر بارها و بارها دچار تغییر می‌شود. اما این شکل از تغییر مورد نظر این کتاب نیست. نویسنده تغییر ذهن را در مورد مسائل اساسی مانند از بین بردن ریشه‌ی تعصبات، و قانع ساختن دیگران مورد بررسی قرار داده است.  کتاب «هنر و علم تغییر ذهن خود و دیگران» از دو جهت ویژگی‌های ذهن انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد.  او ابتدا مبانی تغییر ذهن را در مقیاس جمعیتی بزرگ مانند نقش سیاست و رهبران کشورها بررسی می‌کند سپس به تحلیل نمونه‌های جمعیتی کوچکتر  نظیر مدیریت یک شرکت می‌پردازد.

مروری بر فصل‌های کتاب هنر و علم تغییر ذهن خود و دیگران

فصل یک: محتوای ذهن

فصل دو: شکل‌های ذهن

فصل سه: قدرت نظریه‌های اولیه

فصل چهار: رهبریِ جمعیتی متنوع

فصل پنج: رهبری یک نهاد: چگونه با جمعیتی همسان برخورد کنیم

فصل شش: تغییر غیرمستقیم ذهن‌ها از طریق کشفیات علمی

فصل هفت: تغییر ذهن در موقعیت‌های رسمی

فصل هشت: تغییر ذهن نگاه نزدیک

فصل نه: تغییر ذهن خود

فصل ده: آینده‌ی تغییر ذهن

شناخت عملکرد ذهن با علوم شناختی

علوم شناختی دانش شناخت ذهن و عملکرد آن است. از عمر این رشته تنها چند دهه می‌گذرد اما با این حال پیشرفت‌های قابل توجهی را در زمینه‌ی کارکردهای ذهن در اختیار بشر قرار داده است. علوم شناختی زیر مجموعه علوم مختلف نظیر عصب‌شناسی، روان‌شناسی، هوش مصنوعی، زبان‌شناسی و فلسفه ذهن است. فعالیت‌های انسانی نظیر سیاست، تجارت، آموزش و پرورش، اقتصاد ارتباط تنگاتگی با علوم شناختی دارد. علوم شناختی را می‌توان علمی متعلق به آینده دانست. زیرا این علم به کمک فناوری می‌تواند زندگی انسان را دچار تحول کند و یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌‎های علم خلقت یعنی مغز را کدگشایی نماید. در عصر کنونی سرمایه‌گذاری‌های کلانی بر این علم صورت گرفته و دانشمندان زیادی در این حوزه به فعالیت می‌پردازند.

درباره نویسنده هاوارد گاردنر

هاوارد گاردنر روانشناس برجسته و استاد دانشگاه هاروارد است. او در سال ۱۹۴۳ در ایالت پنسیلوانیا متولد شد. گاردنر تحصیلات خود را در رشته‌ی روابط اجتماعی ادامه داد و در سال ۱۹۶۵ از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شد. او تصمیم گرفت تحصیلات خود را در رشته‌ی روانشناسی رشد ادامه دهد و مدرک دکترای خود را در از همین دانشگاه اخذ نمود. هاوارد شهرت خود را مدیون نظریه «هوش چندگانه» است. او با تحقیقات بر کوکان با استعداد و افرادی که دچار آسیب مغزی شده بودند ارزیابی کرد افراد دارای نبوغ مختلفی هستند که در آزمون‌های رایج شناسایی نمی‌شود. انواع هوش از دیدگاه هاوارد گاردنر عبارت است از :

 1. هوش تصویری_فضایی
 2. هوش کلامی_زبانی
 3. هوش منطقی_ریاضی
 4. هوش جسمی_حرکتی
 5. هوش موسیقیایی
 6. هوش میانفردی
 7. هوش درون فردی
 8. هوش طبیعت‌گرا
کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکب

اگر در جاده‌ی موفقیت منتظر کسی هستید که شما را با خود بکِشد، این کتاب را زمین بگذارید و به انتظار کشیدن ادامه دهید، ولی اگر علاوه‌ بر شیرینی‌های جاده‌ی موفقیت، حاضرید درد و مشقت این راه را به جان بخرید، این کتاب همان چیزی است که به آن نیاز دارید. این کتاب حاصل تفکرات دارن هاردی سردبیر مجله‌ی موفقیت است؛ کسی که در این سِمت، تمام اصول موفقیت را شنیده، دیده و بیشتر آنها را به کار بسته است. عصاره‌ی تجربیات دست اول وی از اصولی را که واقعاً لازمه‌ی موفقیت هستند بدون هیچ رنگ و لعاب اضافه‌ای در کتاب پیش‌ روی‌تان خواهید یافت. آیا تا به حال داستان خرگوش و لاک‌پشت را شنیده‌اید؟ این کتاب راهنمایی عملی برای تبدیل شدن به آن لاک‌پشت است.

دستاورد :

این کتاب به شما می‌گوید چگونه مانند رهرویی آهسته و پیوسته مسیر موفقیت را طی کنید. همزمان عواملی را که باعث می‌شوند گهی تند و گهی خسته در این مسیر قدم بردارید بدون پرده، بدون رودربایستی و بدون اینکه مراعات حال‌تان را بکند، به شما می‌گوید، ولی دانستن این عوامل به تنهایی کافی نیست و برای موفقیت باید با انتخاب‌هایی که می‌کنیم، عادت‌های مزاحم را از بین ببریم، عادت‌های جدیدی خلق کنیم و با ثبات‌قدم تأثیرات اقدامات‌مان را مرکب سازیم. اقدامات مثبت قطره‌قطره جمع می‌شوند و دریای موفقیت‌ را برای‌تان به ارمغان می‌آورند. وقت آن رسیده دست از تحسین عظمت دریای موفقیت دیگران بردارید و در دریای موفقیت خودتان شیرجه بزنید.

درباره نویسنده

دارن هاردی (Darren Hardy) نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است. هاردی نویسنده نسخه‌های پر فروش نیویورک تایمز است.در سال ۲۰۱۰ هاردی اثر مرکب را نوشت. کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های روزمره بر موفقیت است و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف می‌باشد.  او ناشر مجله و مدیای موفقیت شد. در دسامبر ۲۰۱۵ هاردی اعلام کرد به دنبال فرصت‌های جدید مجله موفقیت را ترک کرده‌است.

برخی از سخنان محبوب دارن هاردی

 • کنترل کردن دو چیز می‌تواند زندگیتان را متحول کند: نگرش و اقدامات.
 • اگر نمی‌توانید رؤیاها و اهداف خود را به دست بیاورید پس بهانه نیاورید زیرا مقصر اصلی خودتان هستید.
 • با کسانی که نمی‌توانید آینده خوبی داشته باشید؛ با آنها گذشته نسازید.
 • هدف بی‌نیازی نیست. هدف این است که ثروتمند شوید.
 • دانش شما را بی‌نیاز می‌کند، اما تنها اقدام به آن است که شما را ثروتمند می‌کند.
 • نترسید، شگفت‌انگیز باشید.