ورود و ثبت نام

معلمان موفق

Angel Mejicoمعلمان موفق

داستان Angel Mejico

آنجل راهی غیرمعمول برای تدریس داشت. او در اصل می خواست یک متخصص اطفال باشد ، و لیسانس خود را در رشته زیست شناسی و پذیرش دانشکده پزشکی کسب می کرد. با این حال ، تجربه تدریس وی در طول تحصیل پزشکی باعث شد که او درک کند که برای کمک به دیگران به روش دیگری مناسب تر است. در عوض این امر منجر به تغییر جهت و صلاحیت تدریس شد.

او هنگامی که به معلم شد کلاس خود را با هنرادغام کرد . یک فضای خلاقانه که هر جایی می روید، دانش آموزان می توانند احساس راحتی کنند و هم خلاقیت خود و هم ارتباط بین هنر و سایر موضوعات مطالعه را کشف کنند. و در عین حال مهارت های صنایع دستی و فن آوری خود را نیز توسعه می دهند.

آنجل تلاش کرده است تا وسیعتر فکر کند و به اشتراک دانش کمک کند. او در کنفرانس های حرفه ای در سراسر کالیفرنیا و همچنین در آفریقا و چین سخنرانی کرده است. در سال ۲۰۱۹ او جایزه بهترین معلم سال کالیفرنیا را از آن خود کرد – یک موفقیت بزرگ در برابر سخت ترین رقابت در کشور

ادی

داستان ادی

ادی یک معلم ریاضی است. او در خط مقدم آموزش رشته‌های پایه مدرسه قرار دارد و اعلام کرده‌است که دانش آموزان اغلب با استفاده از برنامه‌های کاربردی کوچک, درس‌های دبیرستان را یاد می گیرند و تجربه می‌کنند. برنامه او MathsPASS برای دانش آموزان طراحی شد تا به آن‌ها کمک کنند تا اعتماد به نفس را بازسازی کنند, درک کنند و مهارت در ریاضیات را بهبود بخشند. این برنامه پیشرفت قابل‌اندازه‌گیری در ریاضی دانش آموزان را ایجاد کرده‌است و همچنین مربیان آن‌ها را به دنبال کردن شغل در تحصیل تشویق کرده‌است.

 

او در سال ۲۰۱۲ درس‌های کلاس تدریس خود را برای یک دانش‌آموز بیمار شروع کرد و او را بصورت آنلاین از طریق یوتیوب آموزش داد. این به یک مکانیزم ارزشمند برای دانش آموزان تبدیل شده‌است تا دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهند .  معلمان در آموزش ویدئویی، ازیک پنجره ارزشمند به کلاس‌های واقعی وارد شده اند  و او یک کانال جداگانه ایجاد کرد که در آن معلمان می‌توانند تخصص خود را به اشتراک بگذارند.

 

ادی در سراسر استرالیا به عنوان مدافع معلمان و اهمیت تدریس شناخته می‌شود. او در حال حاضر مشغول نوشتن کتابی درباره زیبایی و کارآیی ریاضی در شرایط غیرحرفه‌ای است.

Doani Emanuela Bertan

داستان دوآنی

او از مادرش الهام گرفته بود تا معلم شود. او پس از فارغ‌التحصیلی متوجه شد که اشتیاق او کار کردن با افراد مبتلا به اختلال شنوایی است. او اولین قدم را با انتخاب یک دوره در زبان اشاره برزیلی انجام داد.

از سال ۲۰۰۸ تاکنون دوآنی به عنوان یک معلم دو زبانه در زبان پرتغالی و برزیلی کار کرده‌است. مدرسه‌ای که در آن تدریس می‌کند در منطقه‌ای از محرومیت قرار دارد. در مدرسه او، آن‌ها با نرخ بالای ترک‌تحصیل دست و پنجه نرم می‌کردند، بنابراین معلمان شروع به گوش دادن به نیازها، نگرانی‌ها و منافع دانش آموزان خود کردند. دوآنی همراه با همکارانش شروع به جستجوی راهبردهای جدید برای بهینه‌سازی یادگیری کردند.

دوآنی، سیستم زبان اشاره برزیل را به دانش آموزان ناشنوای برزیلی آموزش می‌دهد و شروع به ترویج تماس‌های ویدئویی با آن‌ها برای پاسخ به شک و تردیدهای آن‌ها در کلاس‌های روزانه کرده‌است. این برنامه‌های آموزشی آنلاین تبدیل به کلاس‌های کاملاً دو زبانه شدند که به دانش آموزان اجازه پخش در خارج از محیط مدرسه را می‌داد. آن‌ها استفاده از فن‌آوری به عنوان یک ابزار، یادگیری انعطاف‌پذیر زمان و فضا، حمایت از والدین و خانواده‌ها و ایجاد تجارب آموزشی جدید، را می آموزند.

آن‌ها همچنین به غلبه بر مشکلاتی نظیر فقدان مواد آموزشی خاص، محدودیت استفاده از مطالب چاپی و  زبانی کمک کردند. همه کلاس‌های او به یک کانال یوتیوب آپلود شده و اکنون آزاد هستند تا به آن‌ها دسترسی داشته باشند. مدرسه او برای ثبت‌نام بالای دانش آموزان با نقص شنوایی  است . از سال ۲۰۱۷ به لطف حمایت دولت، این مدرسه کلاس‌های دو زبانه در مورد ارائه می‌کند که به عنوان ابزار حمایتی آموزشی استفاده می‌شوند.

تعهد دوآنی را مجبور کرد فراتر از برنامه‌های کاری رسمی خود برود و از فرصت‌هایی که فن‌آوری اجازه می‌دهد استفاده کند.

کارلو کلی

داستان کارلو

کارلو از یک خانواده آموزشی می آید: پدرش یک مدیر بود, و مادر و خواهرش هر دو معلم بودند. کارلو در ابتدا درجه‌ای از علوم رایانه به دست آورد و برای چندین شرکت ملی به عنوان مشاور IT کار کرد. با این حال, او برای تدریس از طریق دوره‌های آموزشی فنی که در بخش خصوصی کار می‌کرد, به سمتی کشیده شد، و تجربه‌ای کسب کرد  که یک رویکرد علمی برای تدریس داشته باشد. از سال ۲۰۰۴, او در سیستم مدارس عمومی ایتالیا کار کرده‌است در حالی که مهارت‌های خود را به عنوان مشاور و آنچه در صنعت اتفاق می‌افتد را حفظ می‌کرد، تا اطلاعات او را بیشتر کند و برای شاگردانش هم مفید است.

کارلو برای سازماندهی بهتر تدریس ، چندین سیستم‌عامل الکترونیک را راه‌اندازی کرده‌است تا کار دانش آموزانش را مدیریت و ساده کند.

نوآوری و متد

مدرسه فعلی کارلو IT G.B.B است. لوکارلی در بنونتو ، منطقه ای که نرخ بیکاری در آن بالا است. با گذشت سالها ، کتاب او پرفروش ترین در ایتالیا بوده است و در برخی از دانشگاهها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. وی همچنین دارای عنوان رسمی Digital Animator است ، به این معنی که وی در اجرای برنامه ملی دیجیتال دولت توسط مدرسه خود راهنمایی می کند.

کارلو برای سازماندهی بهتر تدریس و بازخورد، چندین سیستم‌ عامل الکترونیک را راه‌اندازی کرده‌است تا کار دانش آموزانش را مدیریت و ساده کند. شاگردانش در رقابت‌های موفقیت جوانان برای آموزش کسب‌وکار، پیروزی در فاز منطقه‌ای کامپانیا و رقابت ملی ایتالیا در سال ۲۰۱۹، موفقیت بزرگی کسب کرده‌اند. این امر به نوبه خود باعث شد که کلاس او به نمایندگی از ایتالیا در رقابت بین‌المللی به جایگاه دوم رسیدند. علاوه بر رقابت‌های موفقیت جوانان، دانشجویان او نیز در رقابت‌های جوانان و علوم تحت حمایت اتحادیه اروپا در میلان موفق شدند و خود کارلو با دانشجویانی در مالت، لهستان و تعدادی از کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرده‌است.

اگر برنده شوم

کارلو با پول جایزه معلم جهانی،  می خواهد یک شرکت دانشجویی را گسترش دهد تا به کشاورزان کمک کند, قابلیت ردیابی احشام را تضمین کنند و هزینه‌های زمان را کاهش دهند. با تامین بودجه بیشتر, این ابزار می‌تواند مقیاس بندی شود و توسعه یابد تا فراتر از مصرف داخلی رشد کند. علاوه بر این, کارلو از این سرمایه برای کمک به دانش آموزان در مدرسه‌اش استفاده می‌کند که با موانع اجتماعی و اقتصادی برای موفقیت تحصیلی خود مواجه هستند.

Boya Yang

داستان بویا یانگ

وقتی والدین چینی برای فرصت های شغلی جدید به شهرها می روند ، اغلب مجبورند فرزندان خود را ترک کنند تا واجد شرایط تحصیل و سایر خدمات باشند. این می تواند برای بسیاری از کودکان یک تجربه نابود کننده باشد. بویا مرکزی را در مدرسه خود ایجاد کرده است که دختران نوجوان می توانند از روانشناسان و متخصصان دیگر مشاوره بگیرند. بویا یک روانشناس و معلم است، او به دانش آموزان آسیب‌پذیر کمک می‌کند با ارائه اطلاعات روانی و راهنمایی به والدین و نوجوانان، از ارتباط والد- کودک حمایت کرده و خدماتی مناسب آنها را ارایه می‌دهد.

نقل و قول

امید من این است که مدارس می‌توانند برنامه‌های حمایت روانی کل نگرانه را برای دانش آموزان و والدینشان توسعه دهند تا آن‌ها بتوانند به عنوان افراد سالم رشد کنند نه فقط فیزیکی بلکه در ذهن نیز. به همین دلیل است که من دوست دارم و نقش خود را به عنوان معلم و مشاور دنبال می‌کنم.

تکمیلی

بویا یانگ یک مدیر علمی در دفتر آموزش و موسسه علوم آموزشی در Kunming, بنیانگذار و معاون مرکز خدمات جوانان sunflowers Kunming و یک معلم روانشناسی و مدیر مرکز جوانان در یک مدرسه محلی است. او طرفدار سیاست‌های آموزشی بهبود یافته و, از جمله اولین معلم چینی که به عنوان فینالیست جایزه جهانی معلم در سال ۲۰۱۷ منصوب شد, شده‌است. بویا همچنین یک فعال اجتماعی برجسته  در بخش بشردوستی است و به عنوان برنده جایزه Quick در رقابت سرمایه‌گذاری اجتماعی جهانی ۲۰۱۷ انتخاب شد. او توسط فوربس چین به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد در بخش آموزش انتخاب شده‌است. بویا  و گروهی از آموزگاران در مدارس محلی که برای  پشتیبانی از آموزش شخصی و اجتماعی کار می‌کنند; طرحی که بیش از ۸۰ هزار ذی‌نفع را به خود اختصاص داده‌است. , ایجاد کرده‌است بویا مدرک کارشناسی‌ارشد در تحصیل, و مدرک کارشناسی دوگانه در روانشناسی و انگلیسی از دانشگاه Normal چین شرقی دارد.

Maggie MacDonnell – Canada

داستان مگی

تدریس در یک محیط سخت مانند قطب شمال کانادا سخت است. مگی به عنوان معلم در روستایی به نام Salluit ، کار کرده است. . این مکان بیش از ۱۳۰۰ نفرجمعیت دارد و به دلیل شرایط سخت آب و هوایی ، بسیاری از معلمان  پست خود را ترک می‌کنند و بسیاری از آن‌ها حاضر نیستند در این مکان  تدریس کنند. تمام رویکرد مگی در مورد تبدیل دانش آموزان از “مشکلات” به “راه حل ها” بوده است.

 

نوآوری و متد

ابتکارات او این است که دانش آموزان وی یک آشپزخانه اداره می کنند ، در آموزش پیشگیری از خودکشی شرکت می کنند و با مرکز مراقبت روزانه همکاری می کنند. علاوه بر این ، مگی برای مقابله با مسائل پیچیده جنسیتی در جامعه یک برنامه مهارت های زندگی ویژه برای دختران ایجاد کرده است.

اگر برنده شوم

ابتکارات او این است که دانش آموزان وی یک آشپزخانه اداره می کنند ، در آموزش پیشگیری از خودکشی شرکت می کنند و با مرکز مراقبت روزانه همکاری می کنند. علاوه بر این ، مگی برای مقابله با مسائل پیچیده جنسیتی در جامعه یک برنامه مهارت های زندگی ویژه برای دختران ایجاد کرده است.

نقل قول

“آموزش راهی ایده‌آل برای برقراری ارتباط با جوانان و فرصت درک حقایق آن‌ها و طراحی برنامه‌هایی برای کمک به آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان است.”

مایکل

داستان مایکل وامایا

مایکل یک مدرسه باله را در قلب محله فقیرنشین کیبرا در نایروبی با جمعیت هفتصد هزار نفر، در پایتخت کنیا اداره می کند. با کمک تدریس اختصاصی مایکل ، در زیر سقف حلبی ساختمان ها در محله فقیرنشین نایروبی ، دانش آموزان به رقصنده های بزرگ و ماهری تبدیل  شدند و برای ادامه تحصیل بورسیه می گیرند. در طی کریسمس برخی رقص باله را در تئاتر ملی کنیا اجرا کردند با تدریس و راهنمایی مایکل ، این پروژه هنرهای جایگزین فضای امن را برای کودکان بی سرپرست از محله های فقیرنشین فراهم کرده است تا بتوانند رشد کنند ، مهارت های آنها را افزایش دهند و به فرصت های شغلی دسترسی پیدا کنند. تشویق های مایکل در بین دانش آموزان جوانش به کاهش نرخ ترک تحصیل و میزان بارداری در نوجوانان و بالابردن اعتمادبه نفس و خودآگاهی در آنها  برای کسانی که در کلاسهای او شرکت می کنند ، کمک کرده است.

با مربیگری مایکل، این پروژه هنری جایگزین، فضایی ایمن برای رشد کودکان، توسعه مهارت‌ها و فرصت‌های دستیابی به آن‌ها فراهم کرده ‌است. در اینجا او مهارت‌های رقص و مهارت‌های اجتماعی را ترکیب می‌کند . تشویق مایکل به غرور و خودآگاهی در میان دانشجویان جوان او به آنها به دور کردن نرخ ترک‌تحصیل و میزان بارداری نوجوانان ، کمک کرده‌است.

برنامه او به بررسی پتانسیل انسانی و خلاقیت آن‌ها در یک حس بسیار وسیع‌تر می‌پردازد: آن‌ها چه کسانی هستند, چه فکر می‌کنند و باور می‌کنند, چیزی که آن‌ها برای آینده خود می‌خواهند, که اعتماد به نفس بسیاری را به ارمغان آورده‌است. کودکان نیازمند در این برنامه بورسیه دریافت کرده‌اند و آن‌ها را قادر به اتمام تحصیلات خود کرده‌اند و این برنامه یک پلت فرم ایجاد کرده‌است که در آن کودکان می‌توانند در فعالیت‌های خلاق شرکت کنند در حالی که در حال توسعه حرفه هنری خود هستند.

نقل قول

من تدریس می‌کنم چون معتقدم که همه بچ ها باید فرصت کشف نقاط قوت خود را داشته باشند. با اجازه دادن به کودکان برای یادگیری کشف و توسعه خود و استعدادهایشان، می‌توانیم درک آن‌ها از ارزش خود را تغییر دهیم و آن‌ها می‌توانند هر چیزی که می‌خواهند باشند.

ترایسی هال

داستان تریسی -آن هال

تریسی-آن هال ، به دلیل  Dyslexiaتشخیص داده نشده ، از سالهای موفقیت آمیز مدرسه لذت نبرد. او بلافاصله به تحصیلات عالی ادامه نداد بلکه در عوض به عنوان یک تکنسین اتومبیل سازی آموزش دید و در یک گاراژ کار کرد. این تجربه در آموزش سایر مکانیک های فراگیر ، عشق مادام العمر به تدریس را به او القا کرد. وی با کسب صلاحیت بیشتر وارد کالج معلمان حرفه ای در جامائیکا شد و پس از سه سال در کلاس خود فارغ التحصیل شد.

نوآوری و متد

رویکرد مثبت او این بود که اولین کلاس تدریس او گروهی از دانش آموزان بود که قبلاً به عنوان “ضعیف” از آنها یاد شده بود ، و آنها را به موفقیت بزرگی رساند. وی با ایجاد انگیزه در یک کلاس ۳۰ نفره از پسران ، با راه اندازی یک کتابخانه کلاس ، آنها را تشویق به خواندن و ارائه یک بررسی کتاب در مورد تکمیل هر جلد کرد. آنها در کلاس دهم سرآمد شدند و در کلاس ۱۱ چنان انگیزه داشتند که هشت نفر از آنها به گروه کر مدرسه پیوستند هرس همچنین اولین کلاس آزمون خودرو بود که نمره گرفت.

وی همچنین برنامه ای را برای کلاس خود برای تغذیه مردم خیابان ، راه اندازی باشگاه اتومبیلرانی نوجوانان و فعالیت در کمیته مجله مدرسه شروع و برای آن نظارت کرد. دانش آموزان وی به مشاغل گسترده ای مشغول شده اند – پلیس ، غواصان ، مدیران هتل ها ، سرآشپزها و البته تکنسین های اتومبیل – و او همچنین همه دانشجویان خود را تشویق می کند که به تحصیلات عالی روی بیاورند.

اگر برنده شوم

اگر او این جایزه را بدست آورد ، منابعی را برای مدرسه خود و باشگاه اتومبیلرانی که اداره می کند ، خریداری می کند و همچنین از خانواده های محلی مختلف و خیریه های کودکان حمایت می کند.

نقل قول

“تدریس به من فرصت می دهد تا به آرزوی دانش آموزانم کمک کنم و به رشد شخصی آنها نیز کمک می کند. من تدریس می کنم زیرا اعتقاد دارم که دعوت من این است که به دانش آموزانم کمک کنم تا از یادگیری هیجان زده شوند ، درگیر روند یادگیری شوند و سرآمد باشند. در تمام آنچه آنها انجام می دهند. “

داستان ماری قنبری

ماری-کریستین قنبری جهرمی با استفاده از روش های یادگیری عمل گرا مانند پروژه Sportpaten خود ، که با کمک مربی ورزشی و فعالیت های بدنی کودکان را تقویت و تشویق می کند ، عزت نفس ، انگیزه و همدلی دانش آموزان خود را افزایش می دهد. ماهیت مشارکتی پروژه ورزشی وی همچنین به کودکان پناهنده در آلمان (از کشورهایی مانند ایران) کمک کرده است تا به راحتی در جامعه آلمان ادغام شوند.

نوآوری و متد

همچنین استفاده از روشهای ورزشی و متناسب برای تقویت کودکان ، آنها را به ایمان به خود ترغیب می کند و به آنها می آموزد که مسئولیت پذیری را بر عهده بگیرند و خودشان مشکلات را حل کنند. گنجاندن یافته های پایان نامه خود در مورد رفتار حرکتی کودکان در نیجریه ، آموزش وی شامل بازی های حرکتی آفریقایی است. فلسفه او این است که: “این پیروزی یا باخت نیست ، بلکه مربوط به ریتم و روحیه تیمی است” که به این معنی است که کودکان کم ورزش می توانند الهام گرفته شوند و از چنین فعالیت هایی عقب نمانند.

اگر برنده شوم

در صورت برنده شدن جایزه ، ماری کریستین از بودجه برای توسعه خدمات آنلاین استفاده می کند تا مشاوره و مشارکت بین دانشجویان در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را فراهم کند.

نقل قول

آنچه که من در مورد تدریس دوست دارم این است که مدارس تأثیر اجتماعی ابتدایی دارند که تأثیر زیادی بر روند زندگی مردم و به نوبه خود در جامعه دارد. ما می توانیم از طریق آموزش جوامع را تغییر دهیم!

Raymond Chambers

داستان ریموند چمبرز

ریموند چمبرز به طور تصادفی در نتیجه اخذ مدرک علوم کامپیوتر دریافت که او کار تدریس را دوست دارد. در این زمان ، یادگیری ICT نسبتاً سنتی و توسعه نیافته بود ، بنابراین ریموند با استفاده از Microsoft Kinect شروع به توسعه نرم افزار جدیدی برای یادگیری کرد. این باعث می شود که دروس ICT کمتر خشک و متنوع باشد و به او امکان می دهد آزمونها را در نظر بگیرد و دروس را برای دانش آموزانش سرگرم کننده و جذاب کند.

نوآوری و متد

ریموند یک معلم کاریزماتیک است که اشتیاق آشکار و دانش زیادی که در مورد موضوع خود دارد ، فناوری اطلاعات ، دانش آموزان و همکاران را به طور یکسان الهام می دهد. سبک تدریس مشتاقانه وی به این معنی است که او می تواند اطلاعات را به روشی به دانش آموزان برساند تا آنها به راحتی درک و جذب کنند. وی محبوبیت موضوع خود را بسیار افزایش داده و مشارکت سازمان یافته ای را در طیف وسیعی از پروژه های خارجی که باعث افزایش اعتبار دانشجویان و دانشکده می شود ، به روشی بسیار مثبت انجام داده است.ری با الهام گرفتن از یک جهش در موفقیت و پیشرفت تحصیلی از طرف دانشجویان محاسبات ، تصمیم گرفت این کار و بهترین روش ها را از طریق وبلاگ وردپرس با سایر معلمان به اشتراک بگذارد ، منابع خود را بارگذاری کند و از طریق توییت برای سایر معلمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ارسال کند. علاقه به روشها و ابزارهای توسعه و اشتیاق او برای نوآوری در تدریس در این سیستم عامل های مختلف در جامعه علمی گسترش یافت.

نقل قول معلم

هیچ روزی یکسان نیست ، هر روز چیز جدیدی با خود می آورد و شما می توانید تجربیات خود را بیاموزید و تأمل کنید. وقتی دانش آموز مطلبی را می فهمد ، این یک لحظه ارزشمند است.

داستان دیوید کال

دیوید کال معلم ریاضیات و علوم است . دیوید برای تبدیل شدن به یک معلم با یک مشکل اقتصادی روبرو شد و خوش شانس بود که توانست تحصیلات دانشگاهی و شغل تدریس را در یک آکادمی پشتیبانی یادگیری تلفیق کند. او نگران کمبود حمایت از دانش آموزان در خارج از محدوده کلاس بود ، یک دهه پیش وی یک فیلم ریاضی را در یوتیوب بارگذاری کرد که به سرعت جلب شد. وی سپس بارگذاری فیلم های ریاضی ، فیزیک و شیمی را آغاز کرد ، زیرا می دانست بسیاری از خانواده ها توانایی تقویت آکادمی یا مربی خصوصی را ندارند تا آنچه در کلاس های سنتی موجود است را تقویت کند.

نوآوری و متد

وی Unicoos را برای حمایت از آموزش کودکان فراتر از کلاس تأسیس کرد. بااستفاده از Unicoos رایگان است ، اکنون فیلم های وب سایت Unicoos وی توسط بیش از ۳۰ میلیون دانش آموز مشاهده شده است و نظرسنجی ها نشان می دهد که این سایت تقریباً از هر جنبه یادگیری به دانش آموزان کمک کرده است. این مهمترین کانال آموزشی اسپانیایی زبان در گروه خود است و ۱۷۰،۰۰۰ دنبال کننده در فیس بوک دارد. در سپتامبر ۲۰۱۵ ، Unicoos توسط گوگل به عنوان کانال با بیشترین تأثیر اجتماعی در اسپانیا انتخاب شد. وب سایت وی به بسیاری از دانش آموزانی که توانایی مالی رفتن به آکادمی تخصصی یا یک معلم خصوصی را ندارند کمک می کند تا در خارج از کلاس به آموزش و پرورش کمک کنند.

اگر برنده شوم

دیوید اگر برنده جایزه شد ، آن را در گسترش سیستم عامل ، تولید فیلم های بیشتر به چندین زبان و حفظ دسترسی رایگان سرمایه گذاری می کرد.

نقل قول

“علم می تواند زندگی ما را بهبود بخشد ، کشوری را رشد دهد ، جهانی را که در دسترس ماست بهتر ، شادتر و بهتر کند. اگر به دانش آموزان محدودیت ندهیم ، اگر آنها را متقاعد کنیم که با توانایی های خود و تکنولوژی که در دسترس شان است محدودیتی وجود ندارد ، هیچ چیز نمی تواند آنها را متوقف کند.”

Salima Begum

داستان سلیمابیگم

سلیما بیگم در دهکده ای دور افتاده در پاکستان به دنیا آمد. شرایط تحصیل او محدود بود و خوشبختانه توانست مقطع متوسطه بالاتر را به پایان برساند. او معتقد است که فعالیت های کلاس باید با موقعیت های واقعی زندگی مطابقت داشته باشد. او به ایجاد آگاهی در میان والدین در مورد تحصیلات دختران و مزایای آن کمک کرده است .

نوآوری و متد

سلیما در طول زندگی حرفه ای خود ، در آموزش معلمان ، بیش از ۷۰۰۰ معلم در سراسر استان خود ، و ۸۰۰۰ معلم دیگر در سراسر پاکستان از طریق برنامه اصلاح آموزش ، آموزش داده است و او مرتب فعالیت های کلاس را باید با موقعیت های واقعی زندگی مطابقت می داد. آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده به مشارکت وی در پروژه تربیت معلم اذعان کرده است و همچنین تعدادی مقاله پژوهشی منتشر کرده است. موفقیت وی منجر به این شده است که وی به عنوان مدیر مدرسه خود شناخته شود ، و تحت نظر او دانش آموزان در امتحانات رسمی عملکرد فوق العاده خوبی داشته و منجر به افزایش ثبت نام در مدرسه وی شده اند.

اگر برنده شوم

اگر او این جایزه را ببرد ، می گوید پول را به صندوقی برای حمایت از تحصیل دختران در پاکستان اهدا می کرد.

نقل قول معلم

جذاب ترین و الهام بخش ترین جنبه شغلی تدریس من این است که دانش آموزان می توانند به توانایی و توانایی خود در انجام کارهای مختلف و ایجاد تغییر در زندگی شخصی خود و همچنین تأثیرگذاری بر دیگران برای تغییر شیوه های خود برای رسیدن به اهدافشان ، پی ببرند.