برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

خورشیدی

من زنده برآنم که در دیگری هستم و وقتی به دیگران آموزش دهم، در ذهن آن‌ها خواهم بود. مهم‌ترین هدف من از تدریس این است که دانشی را که با زحمت به دست آورده‌ام را با خود به زیر خاک نبرم و آن را برای نسل بعدی به یادگار بگذارم.

در تدریس همزمان با دانشجوها، خود مدرس هم رشد می‌کند و همان اتفاقی که برای دانشجو رخ می‌دهد، برای مدرس هم اتفاق می‌افتد. برای تدریس باید مسائل را به شکل عمقی متوجه شوید و درک این مسائل باعث رشد خود مدرس هم می‌شود. پیشرفت‌های اخلاقی، ارتباط با افراد و روحیات مختلف و رفع نیازهای آن‌ها نیز افراد را از نظر شخصیتی رشد می‌دهد. من الان بیست سال است که تدریس می‌کنم و در هر دوره‌ای رشد کرده¬ام.

سیامک نجفی
رضا صابر

متاسفانه خیلی از افراد تمایلی به نشان دادن نکات منفی فعالیت‌های خود ندارند چون تصور می‌کنند این مسئله باعث ضعف آن‌ها خواهد شد اما من معتقدم باید بخش ضعیف را نشان بدهم تا دیگر افراد آن را تکرار نکنند.همیشه سعی می‌کنم تجربه‌های خودم را که با آزمون و خطا به دست آورده‌ام به نسل بعدی منتقل کنم تا آن‌ها دچار خطاهایی که من در حرفه‌ام مرتکب شدم نشوند. من کارهایی را که خطا کردم در سر کلاس با تصویر به دانشجویان می‌دهم. به آن‌ها می گویم این خطاها برای چه تاریخی است و می گویم امروز این کار را تکرار نمی‌کنم و از آن‌ها هم می‌خواهم این خطاها را در کارهایشان تکرار نکنند.

پیش از اینکه مهندس شوم، معلم بودم و علاقه به تدریس و تداوم آن از همان زمان در من شکل گرفت. از جایی به بعد احساس کردم جامعه نیاز دارد تا با پیاده سازی ضوابط و استانداردهای ساختمانی از یک طرف و ارتباط صحیح میان فعالان این حوزه و مخاطبان این استانداردها و قوانین، کیفیت لازم در حوزه ساختمان را محقق کند. فکر کردم اگر این موارد را منتقل نکنم خطای جبران ناپذیری را مرتکب شده‌ام و چه جایی بهتر از تدریس برای انتقال این تجربه‌ها می‌توانست وجود داشته باشد؟!

دادالهی بیات
حامد طاهریان

به نظرم هر فردی در جامعه باید اثری از خودش به جا بگذارد. خیلی‌ها به این دنیا آمده‌اند و رفته‌اند اما شما سعدی را از قرن هفتم می‌شناسید چون دانش و اندیشه خود را ثبت کرد. به همان ترتیب ویکتور هوگو و داستایوفسکی را می‌شناسید چون چیزی را در دنیا برای ما به یادگار گذاشتند. وقتی وارد فضای تدریس می‌شوید هدفی باید داشته باشید که این هدف می‌تواند اثرگذاری بر جامعه باشد. من هم در حوزه تدریس خواستم چند کلمه‌ای که خودم یاد گرفتم را به دیگران انتقال بدهم و همچنان روی این مسیر هستم و برایم مهم است که اثر بخشی داشته باشم. من همیشه از کار اجرایی به سراغ تدریس می‌آمدم تا خستگی کار اجرایی کارگاه، در کلاس درس اصطلاحا دَر برود!

من از طریق تدریس توانسته‌ام خودم را به روز نگه دارم و در یک مرحله متوقف نشوم. در تدریس همیشه با افراد مختلف مواجه شده‌ام که در رشته‌های گوناگون تخصص داشته‌اند. شاید یک آموزش ساده مانند نقشه کشی با پنجاه تخصص مرتبط شود. من به شخصه باید در تمامی این زمینه‌ها ورود پیدا کنم و کسب علم کنم تا بتوانم پاسخ تمامی دانشجوهایم را بدهم. طبیعت انسان اینگونه است که تا زمانی که مجبور نشود، به دنبال علم اندوزی نمی‌رود. وقتی فردی مجبور شود سوادش را به روز نگه دارد، در حرفه ما رشد خواهد کرد.

رضا بابایی

بیش از هزار نفر طی هشت سالی که تدریس می¬کنم دانشجوی من بودند. در هر دوره آموزشی میان من و دانشجوها ارتباط روحی برقرار می‌شود و زمان پایان دوره آموزشی انگار از فرزند خودم جدا می‌شوم. البته بارها پیش آمده که با دانشجوهایم در حیطه کاری همراه و همکار و حتی شریک شده‌ام.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop
    0