برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

رشد شخصیت

دسته بندی :انواع رشد ۹ مهر ۱۴۰۱ roshdeman_admin 572
رشد شخصیت

عواملی که باعث رشد شخصیتی در انسان می شود

آیا تا حالا به اهمیت رشد شخصیتی، در طول زندگی خود فکر کرده اید؟
یا چه عواملی باعث می شوند که انسان، رشد و تکامل شخصیتی پیدا کند و یا در زندگی موفقیت شود؟
آیا می دانید لازمه ی رشد شخصیت در افراد چیست و چطور می توان به آن رسید؟
قصد داریم در این مطلب شما را با مراحل مختلف برای رسیدن به رشد شخصیتی آشنا کنیم.
هر انسانی با ویژگی های خاصی متولد و بزرگ می شود. اما برای رشد و کامل شدن آنها انسان نیاز به 

آموزش های لازم از اولین جامعه فردی کودک، یعنی خانواده شروع می شود. خانواده نقش اول و بسیار مهم در تربیت شخصیت کودک و رشد آن را دارد.

خانواده

آموزش و تجربه کردن دارد. در این یادگیری (خانواده ، مدرسه و مراکز آموزشی ، خود فرد ) به ترتیب نقش مهم و اساسی را دارا هستند.

مدرسه و مراکز آموزشی

بعد از خانواده مرحله بعدی رشد شخصیتی انسان در مدرسه و مراکز آموزشی کامل می شود. از طریق آموزش های لازم و تدریس درسهای متنوع در این مرحله، کودک به درک درستی از انتخاب و رشد شخصیتی خواهد رسید. با جامعه بزرگتری روبه رو می شود و مرحله ی تازه ای از رشد را تجربه می کند.

خود فرد

در مرحله سوم شما یک انسان کامل و پخته بحساب می آیید، که برای زندگی آینده و رسیدن به رشد شخصیتی و پیشرفت در زندگی باید تلاش کنید و به درستی اهدافتان را انتخاب کنید. رشد جسمانی در سن مشخصی از زندگی انسانها متوقف می شود.اما رشد شخصیتی بستگی به انتخاب و خواسته ی خود فرد دارد.که تا چه سن و زمانی علاقمند به یادگیری و رشد کردن است. برای رشد کردن باید از مناطقی عبور کنیم و تصمیم های محکمی بگیریم. مناطقی که بر اساس نیازها و خواسته ها در انسان ها شکل می گیرد و هر منطقه کامل کننده منطقه بعدی است.

منطقه شروع

• برای رسیدن به پیشرفت ابتدا باید خود را پیدا کنید .
• مشخص کنید چه هدفی برای آینده دارید؟
• دوست دارید در آینده چه کاری انجام دهید و به چه موفقیت هایی در زندگی دست یابید؟
ابتدا جواب این سوالات را در خودتان پیدا کنید.
هر گاه به پاسخ های مشخصی رسیدید یعنی هدف شما مشخص شده است و حالا باید تصمیمات محکم و قاطعی برای انجام دادن آنها بگیرید.

منطقه ترس

بعد از اینکه تصمیم را گرفتید وهدف خود راانتخاب کردید معمولا حس جدیدی در شما بوجود می آید به نام حس ترس ! تجربه ی این حس و حال در این مرحله ای که شما قرار گرفته اید بسیار طبیعی و قابل درک می باشد.پس لازم است خودتان را کنترل کنید و یک نفس عمیق بکشید!چون شما تصمیم دارید کارهایی را انجام دهید که تا قبل از این فقط در حد آرزو و یا خواسته ی شما بوده است. ممکن است تجربه، دانش و آگاهی لازم در این زمینه را نداشته باشید.در نتیجه این موضوع باعث می شود که احساس ترس می کنید! با کمبود اعتماد به نفس مواجه خواهید شد و با تحت تاثیر قرار گرفتن نظرات دیگران دچار ناامیدی می شود.اما همیشه این نکته را به بدانید که انسان های ضعیف از ترس هایشان فرار می کنند و به دنبال بهانه جویی هستند. این که همه ما از تصمیمی که می گیریم احساس ترس کنیم طبیعی است.
پس تصمیم خود را بگیرید و اجرا کنید.

منطقه یادگیری

بعد از مقابله کردن با ترس ها شما وارد منطقه جدیدی به نام یادگیری می شوید. منطقه ای که همه ی ما برای شروع هر کاری به آن نیازمندیم. در این مرحله یادگیری را شروع می کنیم و مهارت های جدید برای رسیدن به اهداف را یاد می گیریم . معمولا در این مرحله به چالش های زیادی برخورد می خوریم.

منطقه رشد و پیشرفت

بعد از آموزش های لازم و یاد گرفتن مهارت های جدید، شما یک فرد با تجربه هستید که به مرحله ی رشد و پیشرفت شخصیتی راه یافتید. به این منطقه که رسیدید باید به شما تبریک گفت! چون برای رسیدن به اهداف خود با ترس هایتان مقابله کردیدو به اهدافتان رسیدید.
تصمیم بگیرید و اجرا کنید.

roshdeman_admin

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop
    0