برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

معرفی کتاب چهار میثاق

دسته بندی :معرفی کتاب ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ roshdeman_admin 685
معرفی کتاب چهار میثاق

معرفی کتاب

کتاب چهار میثاق، مطمئنا یکی از بهترین کتاب هایی است که هر کسی می تواند بخواند. این کتاب فوق العاده طوری است که از ابتدا تا انتها نکته های کاربردی را به ما می گوید که شاید قبلا آن ها را به زبان های دیگری شنیده باشیم، ولی با خواندن زبان زیبای کتاب می توان به درک بالاتری از آنها رسید و شاید دوباره در ذهن ما جرقه ای زده شود که این موضوعات بخش مهمی از زندگی ما انسان هاست. انسان ها با خود میثاق های مختلفی دارند که براساس آنها عمل می کنند و اکثر میثاق ها حالت منفی دارد. اما چهار میثاق ای که در این کتاب گفته می شود مواردی هستند که اگر بتوانیم آن میثاق ها را با خود ببندیم، بدون شک زندگی بهترین خواهیم داشت.

دستاورد

واژه ی میثاق در فرهنگ لغت فارسی معین “عهد” ،”پیمان” است.در این کتاب یعنی انسان ها با خودشان عهد هایی دارند که آن ها را رعایت می کنند اما اغلب میثاق ها منفی هستند. به تدریج که این میثاق ها را می پذیریم آنها را باور می کنیم و وقتی آنها را بدون قید و شرط باور کنیم به آن ایمان می گویند. از این چهار میثاق، میثاق اول مربوط به این است که با کلام خود نگاه نکنید و 3 میثاق بعدی هم زاییده میثاق اول هستند. چهار میثاق دون میگوئیل عبارتند از:
1. با کلام خود گناه نکنید!
2. هیچ چیز را به خود نگیرید!
3. تصورات باطل نکنید!
4. همیشه بیشترین تلاشتان را انجام دهید!

درباره نویسنده

دون میگل آنخل روئیس ( زادهٔ 27 اوت 1952) نویسندهٔ اهل مکزیک است. روئیس در مناطق روستایی مکزیک به دنیا آمد و کوچکترین فرزند در میان 13 فرزند خانواده بود. او به دانشکده ی پزشکی رفت و جراح شد. روئیس سال ها به همراه برادرانش به انجام امور پزشکی مشغول بود. تصادفی که او را تا آستانه ی مرگ پیش برد، مسیر زندگی اش را تغییر داد. روئیز پس از بهبودی، بی درنگ نزد مادر خود بازگشت تا آموزه های اخلاقی بیشتری را از او فرابگیرد. و درنهایت به آمریکا مهاجرت کرد.

 

roshdeman_admin

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop
    0